ČISTENIE HROBOV A POMNÍKOV

Kameň je prírodný materiál vyznačujúci sa pevnosťou a odolnosťou, napriek tomu však podlieha poveternostným vplyvom, ktoré sa podpisujú na jeho zovňajšok. Náhrobné kamene, pomníky a kamenné kultúrne pamiatky tiež nedokážu odolávať sile prírody, ktorá na nich zanecháva stopy v podobe machu, lišajníkov, rôznych povlakov a nánosov prachu, špiny a smogu. My vám ponúkame riešenie tohto problému.


Hĺbkové vyčistenie je prvým krokom k obnove vzhľadu hrobu alebo pomníka. Je dôležité z estetického hľadiska, a tiež ako prevencia pred poškodzovaním kameňa, ktorú spôsobujú svojou činnosťou machy a lišajníky, ktoré sú na kameni prichytené. Druhým krokom je impregnácia, ktorou sa dosahuje dlhodobá ochrana a stály vzhľad hrobu. Naimpregnovaný hrob bráni rastu a množeniu machov a lišajníkov na jeho povrchu po dobu až niekoľkých rokov.


Vykonávame vysokotlakové čistenie a následné ošetrenie daného povrchu. Čistenie prebieha ekologicky a šetrne, povrch sa neobrusuje a zostáva nepoškodený, čiže nedochádza k estetickým zmenám zovňajšku, následne po očistení sa povrch ošetrí prípravkom na to určeným, ktorý zabezpečuje jeho odolnosť voči poveternostným vplyvom.


Cenník

Nie sme platcami DPH!

Pôsobenie:

Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Bánovce nad Bebravou, Dubnica nad Váhom, Ilava, Púchov, Považská Bystrica a blízke okolie týchto miest do 10 km


Vysokotlakové čistenie

  • Čistenie jednohrobu   50 €
  • Čistenie dvojhrobu     80 €
  • Čistenie trojhrobu    100 €
  • Impregnácia hrobu     10 € / 1 hrobové miesto